KROSS

Brak obrazka

 

 

 

 

Kross to jedna z największych europejskich i bezsprzecznie najbardziej rozpoznawalna w Polsce marka produkujących rowery i sprzęt rowerowy. Z roku na rok Kross zyskuje tysiące zadowolonych klientów - zarówno fanów wyczynowego kolarstwa górskiego, jak i "niedzielnych" rowerzystów. Oferta firmy to cała gama jednośladów: począwszy od profesjonalnych konstrukcji dla zawodowych kolarzy uprawiających takie konkurencje jak maratony cross country, poprzez wysokiej klasy rowery górskie dające sobie radę w każdym terenie, do komfortowych rowerów trekkingowych, które chwalą sobie miłośnicy dłuższych rowerowych wypraw. Od ostatnich kilku sezonów.

Od roku 2008 marka KROSS jest zdecydowanym liderem rynku rowerowego w Polsce zarówno pod względem wielkości sprzedaży, wizerunku, oraz znajomości marki. Świadomość marki  Kross jest na poziomie 44% wśród osób, które zakupiły rower w ciągu ostatnich trzech lat i jest to olbrzymia przewaga nad znajomością pozostałych marek rowerowych przez polskiego nabywcę (Badania Rynku Rowerowego MillwardBrown SMG/KRC październik  2008 rok). Motorem sukcesu firmy jest udana kombinacja jakości i bardzo atrakcyjnej ceny oraz konsekwentna budowa sieci dystrybucji.

Ostatnie lata z 20-letniej historii firmy to przede wszystkim rozwój strategii marki KROSS z dużym naciskiem na jakość produktu. Kross w dalszym ciągu chce budować swoją pozycję zrównując się z największymi firmami rowerowymi świata.

Ponadto sezon 2012 to rok premier nowych modeli rowerów - MTB z pełnym zawieszeniem, Dirt/Street a także wciąż dużo pracy nad wizerunkiem Kross’a jako firmy będącej "firmą rowerową nie "tylko produkującej"  rowery.