MERIDA

Brak obrazkaMERIDA


Merida Industry Co., LTD została założona w 1972 r. przez Dung-Huanga i obecnego dyrektora Tsenga. Duży sukces firmy pozwolił w ciągu trzech lat istnienia na rozpoczęcie produkcji BMX-ów oraz zakupienie nowoczesnego sprzętu do malowania. Wysiłki zostały docanione przyznaniem medalu „A Class Quality Control Factory”. W 1980r. po raz pierwszy został użyty firmowy znak MERIDA  podczas malowania rowerów. W tym czasie produkcja wzrosła do 60.000 szt. miesięcznie. Dzięsięć lat później Biuro Inspekcji Towarów nadało firmie order „Excellent Quality Factory”, a w ciągu kolejnych sześciu lat MERIDA otrzymała certyfikat jakości ISO 9002. 

Obecnie siedziba główna znajduje się w Yuanlin na Tajwanie, labolatorium mieści się w Magstadt w Niemczech, natomiast produkcja odbywa się w Chinach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego systemu produkcyjnego 3T - Toyota Production System, Total Quality Control, Total Product Maintenance - powstają najlepsze jakościowo rowery.

 

Obecnie MERIDA jest dystrybutorem najlepszej jakości rowerów w 66 krajach.

Do tej pory powstało 11 niezależnych firm:
1995 - Norwegia, Stians Sport AS
2001 - Słowacja, Merida Slovakia
2001 - Czechy, Merida Czech S.R.O
2005 - Austria, Sail & Surf GmbH
1996 - UK, Merida Bicyckles
1997 - Benelux, Merida Benelux B.U.
2001 - Polska, Merida Polska
2001 - Niemcy, Merida &Cunturien
2006 - Hiszpania, Merida Bikes SWW  
2010- Japonia, Miyata Cycle
2010 - Szwecja, Merida Sweden

 

Sprzedaż na arenia międzynarodowej sięga 450.000 szt., w tym w samych Chinach osiąga ona 300.000 szt. rocznie.
MERIDA POLSKA

Polski oddział firmy powstał w 1997r. pod nazwą BIKE SPORT z główną siedzibą w Gliwicach. Celem przedsiębiorstwa było stworzenie rozbudowanej struktury dystrybucji najwyższej jakości produktów, obejmującej obszar całej Polski. W wyniku umowy z tajwańskim koncernem, w 2001r. firma zmieniła nazwę na MERIDA POLSKA.

Obecnie MERIDA POLSKA to wyłączny dystrybutor rowerów, części i akcesoriów rowerowych oraz odzieży kolarskiej marki MERIDA. Firma zajmuje sie również dystrybucją akcesoriów i części rowerowych takich marek jak B-skin, DT-Swiss, De-one, a także ogumienia rowerowego  Maxxis, CST.


 

DT SWISS

Jeden z największych dostawców części rowerowych na świecie. To także producent komponentów do motocykli, sprzętu rehabilitacyjnego oraz sprzętów specjalnego przeznaczenia w zależności od wymagań klienta. Firma stawia na innowację, technologię, know-how, wzornictwo i wysoką jakość produktów.

 

B-SKIN

Ideą powstania marki B-skin było spojrzenie na produkt jak na przedłużenie ludzkiego ciała pełnego dynamizmu, aktywnego i oddanego sportom rowerowym. B-skin jest więc niezwykle komfortową warstwą ochronną o niepowtarzalnym, ciekawym wizerunku. Pod dyskretnym urokiem produktów B-skin chowają się najnowsze rozwiązania z dziedziny wzornictwa użytkowego, bezpieczeństwa i ergonimii. 

 

DE-ONE

To części i akcesoria rowerowe przeznaczone dla każdego amatora turystyki rowerowej.

 

MAXXIS

Lider w produkcji opon najwyższej jakości do samochodów osobowych, lekkich ciężarówek, rowerów, motocykli, quadów, przyczep, gokartów. Swoje produkty dystrybuuje w 160 krajach na terenie Azji, Ameryki Północnej i Europy. 


 

CST

Największy producent opon na świecie. Obecnie zajmuje się produkcją opon rowerowych, motocyklowych, opon przeznaczonych do quadów, samochodów ciężarowych, osobowych, wózków widłowych i autobusów. Produkty CST dostępne są już w ponad 150 krajach, w tym w Polsce od 2003r.